top of page
logo_1.png

ערכי הליבה של סטפ-אפ: פתיחות / אותנטיות / רלוונטיות / חדשנות

תכני הפעילות שלנו חייבים להיות מעודכנים עבור הארגון ועובדיו וחווית הלמידה מהנה ומרגשת. ההתחייבות שלנו היא לבצע את עבודתנו ברמת המצויינות הגבוהה ביותר, כלומר מקצועיות בכל הקשור לידע ומקצוענות באופן הגשתו. כדי לעלות שלב בארגון, כמו גם בחיינו הפרטים, עלינו ללמוד, להשתפר ולהתעדכן בכל רגע נתון. חובתנו לייצר אוירה מאפשרת ומרחב פתוח ובטוח המהווה פלטפורמה ליצירת שיח כן ואמיתי. הדרך הטובה ביותר ליצירת מרחב שכזה, היא באמצעות פתיחות המתחילה במנחה המשמש מודל למשתתפים. בכל מפגש אנו באים בכדי ללמד, אך לא פחות מכך ללמוד. הכלים אותם אנו מציעים חייבים להיות מותאמים במדויק לצרכי הארגון והעובדים על מנת שיוכלו לעשות בהם שימוש רלוונטי ומיידי. החידוש אותו אנו מביאים הוא התאמת כלל התכנים לשיח העכשווי, בדגש על ניהול דור  I-Gen והמציאות המשתנה. באמצעות מתודות עבודה עדכניות אנו מציעים להמיר את הרשימה קרה העוסקת בשימור ושיפור בהעמקת ההבנה מהן העוצמות, החוזקות והמשאבים הקיימים אצל העובד, מתוך ניסיון העבר של הצלחותיו ולאפשר הסתכלות על פני הדברים בעיניים חדשות.

 

פעילות החברה כוללת סדנאות והרצאות, תהליכי פיתוח מנהלים, ליווי אישי של עובדים ומנהלים ויעוץ ארגוני:

פיתוח מנהלים

בשנים האחרונות מקבל תפקיד המנהל תפנית חדה והוא ממשיך ומשתנה לנגד עינינו. את מקומו של "המנהל המסורתי", תפס "המנהל חדש" אשר נדרש מעל לכל מיומנות אחרת, להצטייד ביכולת להסתגל ולהתאים את עצמו למציאות המשתנה. את מקומה של הסמכות וההירכיה החליפו יכולות הנעה, העברת מסרים, ניהול אנרגיה וניהול מרחוק, שמירה על יכולות לכידות וגאוות יחידה בשילוב קביעת יעדים, הצבת גבולות ומתן אוטונומיה. המנהל החדש אינו פועל מתוקף סמכותו אלא מיכולתו לגרום לאנשיו להאמין וללכת בעקבותיו מתוך הבנה כי יש ביכולותו לסייע להם להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם. תהליך פיתוח מנהלים משלב דיסיפלינות ומגוון עולמות תוכן הנעים בין ייעוץ לאימון וליווי אישי, בין מוטיבציה לחניכה ובין זיהוי פערים לחיבור חוזקות ויכולות.

"נציין את עבודתו המקצועית של רועי תירם בהנחיית דוקטורנטים מצטיינים בחינוך. הסדנה היתה ממוקדת, מותאמת והועברה בצורה איכותית לשביעות רצון המשתתפים. "

משוב ולמידה מהצלחות

משוב הוא כלי נפלא ללמידה ושיפור. יחד עם זאת השימוש בו קיבל תפנית בשנים האחרונות ואת מקומו של ה feed-back תפס ה feed -forward. משוב איכותי הוא כזה בו ההסתכלות היא עם הפנים קדימה אל עבר העתיד, עליו יש לנו יכולת להשפיע ופחות לאחור אל עבר הדברים שכבר קרו. את הלמידה המשמעותית ניתן לזקק מתוך יכולות, צורת חשיבה ופירוק פעולות ספציפיות שנעשו גם אם הביאו לתוצאות שונות מהצפוי. למידה שכזו עשויה להיות הדרך לשנות, לדייק ולהביא את העובד להבין מה יש ביכולתו לעשות אחרת. חקר הצלחות, רגעי שיא וביצועים יוצאי דופן, מסייעים למנהל והעובד גם יחד לזהות את יכולותיו וחוזקותיו, כמו גם את מניעיו הפנימיים. מכאן, הדרך אל עבר הצבת יעדים ומטרות משותפים לעובד ולארגון הופכת קצרה ומהנה הרבה יותר.

"רועי נתן לנו זוית חדשה לחלוטין על האופן שבו ניתן ליצר שיחת משוב איכותית ומקדמת"

"היכולת של רועי להתחבר לאנשים פשוט מדהימה. הוא מצליח לרתק ולהפתיע ביכולת שלו לנטרל ציניות ולרתום אנשים להתחבר לתכנים"

 

ניהול ישיבות צוות

ניהול ישיבת צוות עלול להתפס לא אחת כ"תיק" שחייבים לעשות על מנת לספק את דרישות הארגון. מצגות, מספרים, שיפור ושימור, חוזרים על עצמם מדי חודש (או יותר) ברוטינה קבועה ומביאים אל החדר פרצופים עייפים בגרירת רגליים המתיישבים בכסאות בחוסר רצון. את אותם מספרים ניתן לשלוח במייל או וואטצאפ ולחסוך זמן יקר של עשרות עובדים ומנהלים. לעומת זאת, ישיבת צוות איכותית עשויה להיות אירוע מסעיר, מרגש, כזה שהעובדים והמנהל מצפים לו כמו חגיגת יומהולדת,. אוספים רעיונות וחומרים ומחכים להעלות אותם במפגש הבא. נכנסים אליו בשמחה ויוצאים ממנו בתשוקה לעשייה. למידה משותפת, פרזנטציה של רעיון חדשני, החלפת תפקידים וטעינה באנרגיה יכולים להפוך כל מפגש צוות לאירוע חוותי, מצחיק, מהנה ומעל לכל כזה שמשאיר טעם של עוד.

תקשורת והעברת מסרים אפקטיבית

אחד האתגרים המורכבים להם נדרשים מנהלים, הוא העברת מסרים. במציאות בה כמות המסרים המועברת בכל רגע נתון רבה כ"כ, מבלבלת ולעיתים אף סותרת היכולת לדייק ולזקק את המסר, היא מיומנות של מנהל-על. מנהל מקצוען הוא זה אשר יש ביכולתו להעביר מסרים באופן מותאם אישית, לרתום אליו את המנהלים והעובדים ולזקק את המסר כדי שיהיה חד, ברור ומותאם לשפה של מקבל המסר. מורכבות המסר נקבעת על פי מטרתו, קהל היעד ותזמון העברת המסר. כל אלה הן מיומנויות נלמדות אשר עשויות להבחין בין מסר "אפקטיבי לדפקטיבי". מסר אפקטיבי מועבר כמו סיפור עם התחלה אמצע וסוף, יוצר קוקטייל של חומרים המופרשים במוח וגורמים למקבלי המסר להיות ממוקדים, לזכור את המסר שהועבר ולהתחבר אליו באופן אישי.

"אחת הסדנאות הטובות שהייתי בהן...

והייתי בהרבה"


בניית תוכניות עבודה והצבת מטרות 

בניית תוכניות עבודה הן תהליך ארגוני המתחיל בהחלטת ראשי הארגון על כיוון ויעדים ברמה השנתית, הרבעונית ועד לרמה היומית ומועבר אל מנהלי הארגון ועד לאחרון העובדים. היכולת לחבר את העובד לתמונה הרחבה וליצר אצלו תחושה כי הוא חלק ממנה, היא מיומנות ניהולית מן המעלה הראשונה. פירוק המטרות ליעדים והצבת מטרות היא מיומנויות קריטית, המשלבת מתיחה של יכולת העובד עם תחושת מסוגלות ובניית מוטיבציה פנימית חזקה השואפת להשיג את אותה מטרה. הצבת מטרות חכמה הופכת את העובד לשותף לדרך, מסייעת לו לחזות את הקשיים והאתגרים ולמצוא את הדרך להתמודד איתם. חיבור יעדים ומטרות אישיות לתוכנית העל של הארגון, מייצר אצל העובד את ההבנה כי הוא חלק אינטגרלי מהמערכת וביצועיו קשורים בקשר הדוק להשגי הארגון.

"הסדנה הטובה ביותר בה השתתפתי. רועי מרצה משכמו ומעלה. מעניין, רגיש וקשוב לכולם. חובה בכל קורס !!!"

"תודה לך על יומיים מעשירים, מפתיעים ושמחה שהייתה לנו הזכות ללמוד ממך"

אושר בעבודה - הנאה ממקום אחר

אושר הוא שריר וכמו כל שריר בגופנו יש בנו את היכולת לאמן אותו. חדר כושר לאושר הוא מפגש מרתק בו נתמקד ביכולתנו לבחור כיצד לפרש את המציאות בה אנו חיים ולעשות שימוש בחוזקות, נכיר את בנק האנרגיה וכיצד ניתן למלא אותו ונגלה עד כמה משפיע הרגש על רמת האושר שלנו. אנשים מאושרים חווים את המציאות אחרת – הם רואים את המציאות בצורה רחבה יותר ומזהים מגוון רחב יותר של אפשרויות. כל שעלינו לזכור, הוא שאושר הוא בחירה הנמצאת בידינו.

"אני מוצאת זאת כחובה נעימה להודות לך. ביום הסדנה נוצרה אינטראקציה כמעט מיידית בינך לבין המשתתפים ובינם לבין עצמם"

סודה של שרשרת השרות

העדפת חברה זו או אחרת תלויה ברמת השירות שלו זוכה הלקוח. נאמנות לקוחות היא המפתח לחוסן של חברה בפני מתחרים. שירות אינו רק מיומנות טכנית אלא מיומנות בינאישית המשלבת אינטלגנציה ריגשית והתמודדות עם סיטואציות שירות מורכבות. שירות טוב מתחיל מהשירות הפנימי לו זוכים עובדי החברה. עובד המרגיש כי הארגון אליו הוא משתייך עושה כל שביכולתו על מנת לספק לו שירות שכזה, מייצר שרשרת של שירות מעולה המגיעה ישירות אל לקוח הקצה.

פסקול חיי 

לכל אחד מאיתנו סיפור חיים. כזה שעיצב או שינה אותנו כאדם, חבר, הורה או מנהל. אנחנו מתרגלים את הסיפור הזה במשך ימים, שבועות ושנים, מעצבים, בונים ומספרים אותו באופן אוטומטי כמעט. הסיפור הזה טומן בחובו כוחות ויכולות שלא תמיד הבחנו בקיומם. הוא בנוי מהתחלה אמצע וסוף, אך לא בהכרח בסדר הזה. לכל אחד מהחלקים יש חשיבות קריטית - בבניית הסיפור, בתחושה שהוא מייצר אצל השומעים ומעל לכל בתובנות שלנו על עצמנו. את הסיפור הזה אנחנו יצרנו, וכיוון שכך גם בידינו לשנות אותו וכפועל יוצא, אם נרצה, לחולל תפנית בחיינו. שינוי שכזה אינו קורה באופן מקרי. הוא תהליך סדור שדורש אימון ומורכב מ 5 עקרונות סדורים. סדנת "פסקול חיי" מזמינה את המשתתפים ליצור שינוי בסיפורם לסיפור מקדם ומיטיב כל מרחב בחייהם האישיים והמקצועיים.

"רציתי להודות לך על הנחיית המפגשים עם צוות הניהול. הצלחת ברוב חכמתך, שנינותך, עקשנותך ורגישותך להוביל את המשתתפים מסע שעבורי היה מרתק לראותו"

bottom of page